Menu

Sesje noworodkowe

Fotografia noworodkowa

Sesja noworodkowa to najbardziej wymagająca i zarazem najbardziej urocza forma rodzinnej fotografii portretowej. Powinna odbyć się maksymalnie do 14 dnia życia noworodka, choć zdarzają się i starsze dzieci, które w czasie sesji smacznie śpią. Tylko do 14 doby mogę zagwarantować piękne śpiące ujęcia skulonych w kłębuszek piękności. Jeśli przegapiliście ten termin, nadal zapraszam – sesja z takim maluszkiem nadal może się udać. Pamiętajcie jednak, że noworodki szybko rosną i ubranka, które wykorzystuję w czasie sesji mogą być już za małe.

Jeśli jednak zdecydowani jesteście na sesję w studio, bardzo się cieszę i już nie mogę się Was doczekać 🙂 Dlatego przygotowałam dla Was krótki poradnik.

Sesja noworodkowa to wysiłek dla mamy, która jeszcze kilka dni wcześniej doświadczyła trudów porodu. To także wielkie przeżycie dla taty i rodzeństwa, dlatego musi przebiegać z zachowaniem wszelkich możliwych środków higieny i bezpieczeństwa. W studio gwarantujemy odpowiednią temperaturę oraz przestrzeń, w której maluszek i rodzice będą czuli się komfortowo. Pracujemy wyłącznie w czasie umówionych sesji, więc nikt postronny nie będzie nam przeszkadzał.  Termin sesji najlepiej zarezerwować jeszcze przed narodzinami, by potem uniknąć pośpiechu i zamieszania związanego z poszukiwaniem fotografa noworodkowego w czasie, gdy inne rzeczy są o niebo ważniejsze.

Sesja noworodkowa trwa ok 3-ech godzin. W trakcie sesji wykonujemy kilkadziesiąt zdjęć noworodka w objęciach rodziców oraz samego maluszka w minimum 2 stylizacjach (ilość stylizacji zależy od samopoczucia dziecka), które przeplatają się z karmieniem, przewijaniem, tuleniem i wszystkimi innymi czynnościami, których akurat wymaga maluszek. Staramy się by zasnął, bo tylko wtedy można wykonać najładniejsze, „śpiące” ujęcia.

Na sesję zabierzcie wszystko to, co czego potrzebuje Wasza pociecha do codziennego funkcjonowania. Potrzebne będą:

2 kocyki (dostosowane do pogody i pory roku)
1-2 pieluszki flanelowe
3-4 pieluszki tetrowe
pampersy, puder, mokre chusteczki (to czego używacie na co dzień, w studio jest przewijak)
mleko w proszku + butelka (w studio jest podgrzewacz)
szczotka do włosków maluszka
strój dostosowany do pogody (nie bierze udziału w sesji)

Ja ze swojej strony zapewniam miejsce do pielęgnacji noworodka oraz wygodną sofę do odpoczynku dla mamy i osób towarzyszących, wodę, kawę i herbatę. Warto zabrać coś do przegryzienia odpowiedniego dla taty i karmiącej mamy.

Kilka uwag dla rodziców i rodzeństwa.

Jeśli zdecydujecie się wziąć udział w sesji – a zapewniam, że warto – przygotujcie spójną garderobę. Zwykle nie wykonujemy ujęć całych postaci, ale jeśli zależy Wam na takich, zabierzcie ze sobą obuwie, które dobrze będzie wyglądać na zdjęciu (czyste i nieznoszone, dopasowane do reszty stroju). Mamy proszę o matowy makijaż i podkreślenie ust (unikamy jak ognia odcieni brązów i fioletu!). Jeśli w sesji uczestniczy rodzeństwo, zabierzcie dla niego ulubiony napój i przekąski oraz maskotę. Warto też pomyśleć o dodatkowej osobie dorosłej, która zajmie rozbrykanego brata lub siostrę w czasie ujęć noworodka z mamą i tatą.

Zapraszam serdecznie!

Skontaktuj się ze mną!

Gotowa na współpracę ze mną? Cudownie! Już nie moge sie doczekać! Zadzwoń lub napisz. Odezwę się do Ciebie tak szybko jak to będzie możliwe.

annascanvas@gmail.com